Baymak Essential X Güneş Kolektörü

Eyüboğlu, Baymak Ana Bayi: 0216 371 19 19 / 0216 371 53 53 credit cards Baymak Essential X Güneş KolektörüÜrünü Satın Al!

baymak eyuboglu Baymak Essential X Güneş Kolektörü

Baymak Essential X Güneş Kolektör

 • 45 yıllık geçmişiyle BAYMAK, batılı firma kültürüne sahip, kurumsallaşmış, müşteri memnuniyeti ve kaliteden hiçbir zaman ödün vermeden her zaman ileri teknoloji ile üretim yapan, Tepeören’de 60.000 m2 toplam alana sahip 2 üretim tesisi, 600’ün üzerinde çalışanı ve Türkiye genelinde 1.200 münhasır bayi 2.500’ü aşkın satış noktası ve 250’nin üzerinde Yetkili Servisi ile Türkiye’nin önde gelen üreticilerinden biridir. 45 yıldan daha uzun bir süredir BAYMAK pazar gelişimini ve üşterilerin ihtiyaçlarını takip ederek geniş bir çözüm yelpazesi sunmaktadır. Değişen pazar şartlarını öngören Baymak, ürün yelpazesini çeşitli kazanlar ve yenilebilir enerjiye dayalı entegre çözümlerle genişletmiştir.
 • Güneş Enerjisi Sistemleri: Otomasyon destekli ve doğal sirkülasyonlu uygulamalar olarak ikiye ayrılır. Otomasyon destekli sistemde tek, çift serpantinli emayeli boyler ve ekipmanları, doğal sirkülasyonlu sistemlerde ise 100/160/200 ve 300 lt. yatık tip emaye kaplı depolu modeller.
 • Boylerler: 80 lt. ile 1000 lt. arasında değişen emaye kaplı tek ve çift serpantinli boylerler ile 160/800 ve 200/1000lt. hazneli boyler modelleri.
 • Biomass Kat Kaloriferleri: 17 ile 40 kW arasında değişen kapasitelerde odun, talaş, pelet yakan modeller.
 • Gaz ve Sıvı Yakıtlı Kazanlar: 15 ile 3460 kW arasında değişen kapasitelerde duvar ve yer tipi modeller.

Yüksek Kalite Standartları

 • Baymak, başarısının sırrını ürün kalitesine gösterdiği özene borçludur. Baymak 1998 yılında ISO 9001 ve 2002 yılında ISO 9001:2000 sertifikalarını almıştır. ISO 14000 sertifikası için ise çalışmalarını sürdürmektedir. Baymak’ın başarısı insan, ürün ve teknoloji bileşenlerinin mükemmel uyumu sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Güneş Enerjisi

 • Güneşe doğrudan maruz kalan her nesne ısı emilimi ile sıcaklığını yükseltir. Güneş kütlesinde meydana gelen kimyasal reaksiyonların bir sonucu olarak elektromanyetik radyasyon şeklinde sürekli bir enerji akışı oluşmaktadır. “Güneşlenme katsayısı” diye adlandırılan değer, birim alan başına düşen elektromanyetik güneş radyasyonu miktarıdır ve Dünya atmosferinin dış tabakasına düşen ışınlara dik bir düzlem üzerinde ölçülmektedir. Güneşlenme katsayısı gözle görünür ışık haricinde de her türlü güneş radyasyonunu (kızılötesi ışınlar, UV ışınlar vs.) içermektedir. Yaklaşık metrekare başına 1.366 watt olarak hesaplanmakla beraber bu değer dünyanın güneşe olan uzaklığına göre yıl boyunca %6,9 oranında değişim göstermektedir. (Ocak ayı başında 1.412 W/m2 ‘den Temmuz başında 1.321 W/m2 ‘ye kadar). Ancak genelde günden güne binde bir oranında değişiklik gösterir. Hesaplanan ortalama değer, 1.366 W/m2, dakikada santimetrekare başına 1,96 kaloriye (veya 1,96 langley’e) denk düşmektedir.
 • Yanda belirtildiği gibi, Dünya kesitine oranlı olarak güneş radyasyonu almaktadır ancak kendi etrafında dönüşü sebebiyle bu enerji Dünya yüzeyine dağılmaktadır. Ayrıca, Dünya üzerinde bir yere düşen güneş radyasyonu miktarı o konumun enlemine ve atmosferik koşullarına da bağlıdır.

Güneş kolektörlerinin eğim açısı

 • Güneş kolektörlerinin eğim açısı, kendi yüzeyleri ile üzerinde konumlandıkları yatay yüzey arasında oluşan açıdır. Kolektörlerin verimliliğini optimize etmek için, kolektör yüzeyi ile düşen ışınlar arasındaki açı 90 derece olmalıdır.
 • Eğer kolektörler eğimli bir çatıda konumlandırılacaksa, çatıyla aynı eğimi korumaları tavsiye edilir.
 • Öte yandan eğer düz bir çatı üzerinde bulunuyorlarsa, eğim açısına karar vermek için aşağıdaki etkenler göz önünde bulundurulmalıdır.:
 • Yaz aylarında 20 – 40 derece
 • Kış aylarında 50 – 65 derece
 • Ara mevsimlerde 40 – 60 derece

Güneşlenme Haritası

 • Türkiye, ispanya ile birlikte Avrupa kıtasının en yüksek güneş potansiyeline sahip ülkesidir.
credit cards Baymak Essential X Güneş KolektörüÜrünü Satın Al!