Isıtma, soğutma ve iklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren Baymak, yaklaşık yarım asırdır sektöre imzasını atıyor.
Tepeören’de 60 bin metrekare alanda bulunan 2 üretim tesisi ile hizmetlerine devam eden Baymak, Türkiye’de 1200 bayi, 2100 satış noktası, 250 yetkili servisi ve 800’den fazla çalışanı ile ileri teknolojide üretimleri ile Türkiye’nin önde gelen üreticileri arasında yerini alıyor.
En son teknoloji ürünleri ile Türk halkına hizmet eden Baymak, 2013 yılında BDR Thermea Grup şirketi olarak sektördeki varlığını devam ettiriyor.
BDR Thermea Grubu şirketlerini İngiltere’nin Baxi, Fransa’nın De Dieetrich ve Hollanda’nın Remeha şirketleri oluşturduğu için BDR ismini kullanan grup, Hollanda firması olup Avrupa’nın 3. devi olarak çalışmalarını sürdürüyor.
Türkiye, İngiltere, İtalya, Almanya, Fransa, İspanya ve Hollanda’daki üretim tesisleri, 3 milyarlık cirosu, 7 bin çalışanı ile ısıtma sektöründe Avrupa’nın 3. devi olan firma, 70 ülkede ticaret yapıyor.
Baymak – BDR Thermea, ısıtmanın yanı sıra yenilenebilir enerji, soğutma, su teknolojisi, su ısıtıcıları gibi alanlarda üretim, ithalat ve ihracat yapıyor.
Isıtma alanında ise kombi ile yoğunlaşmalı kombi başta olmak üzere kat kaloriferi, panel radyatör, yer tipi kazan, havlu radyatör, vana, genleşme tanklarının yanı sıra iklimlendirmede de split klima, salon tipi klima ve ısı pompalarını tüketicilere ulaştırıyor.
Yenilenebilir enerji alanında ise biomass kazanlar ile güneş kolektörleri, fotovoltaik sistemler, biodiesel brülörler üreten Baymak, su ısıtıcıları ve su teknolojilerinde termosifon, gazlı sofben, boyler, termoboyler, sirkülasyon pompası, dalgıç pompa, atık su pombası hidrofor ve benzeri ürünleri kendi isminin baymak kombi güvencesi ile tüketicilerle buluşturuyor.
Baymak, genç ve donanımlı kadrosu ile Türkiye’nin yükselen hedeflerine katkıda bulunmayı ayrıca ısıtma ve soğutma sektöründe ise BDR Thermea ile beraber sektördeki liderliğini sürdürmeyi misyon edinmiştir.
Vizyonu ise Türkiye’deki liderliğini dünyaya taşımak ve 2023 yılında Baymak’ı dünyanın en değerli 10 markasından biri haline getirmektir.
Baymak, sektördeki başarısını satış sonrası servis ağına borçlu olduğunun bilincinde olarak,  hedeflerine ulaşmak için satış sonrası hizmetlerinde de tüketici memnuniyetini daha yukarılara taşıyor.
Yaygın servis ağı, servis hizmetinin kalitesi ile güvenilirliği, yedek parça garantisi, tüketici taleplerini karşılamaya yönelik altyapı, uzman ve eğitimli personelin yanı sıra güler yüzlü hizmet ile sağlanan müşteri memnuniyeti Baymak’ın hedeflerine her zaman olduğun gibi ulaşacağının da göstergesidir.